בית עץ לילדים גדולים

בניית בית עץ לילדים גדולים בהתאמה אישית

ילדים הם כנראה הדבר התמים, הטהור והיקר לנו מכל. כהורים, שאיפתנו היא להעניק להם את המעטפת הטובה ביותר לגדול ולהתפתח בה. אלמנט מרכזי בהתפתחותם של ילדים הינו אלמנט היצירתיות.

מחקרים רבים הוכיחו כי קיים קשר בין יכולות הדמיון והיצירתיות של הילדים לבין כמות ההצלחות שיצברו בחייהם. הכלים לאותן היכולות נעוץ בעיקר במשחק, בחופש לנסות, בחופש לגלות, משחקי חוץ וצעצועים, כאשר בשנים האחרונות, בתי עץ לילדים משמשים כפלטפורמה יעילה למשחקי החוץ.

בשונה מרוב הצעצועים, בתי העץ ברוב המקרים מיועדים לגינה ויכולים להוות תוספת דקורטיבית, ייחודית ואסתטית בסביבה בה הם ייבנו. לבתי העץ היכולת להעניק לילדים תחושה חמה של בית, ובמקביל מאפשרים להם להרגיש כאילו היו בממלכה משלהם אשר בה אין מחסומים והם יכולים להפליג אל מעבר גבולות הדמיון.

לאילו גילאים הכי מתאים השימוש בבתי העץ?


לבתי העץ אין מגבלת גיל ואין מגבלת שימוש. אנו בונים בתי עץ גם לילדים קטנים וגם בתי עץ לילדים גדולים ואפילו נתקלנו גם בכמה מבוגרים עם נפש צעירה שגם עבורם תכננו ובנינו בית עץ.

יחד עם זאת, חשוב מאוד להבחין בשינויים הנדרשים בבניה של בתי העץ על פי טווחי הגילאים השונים.

במאמר זה נעמוד על הדגשים החשובים בניית בתי עץ לילדים גדולים, החל משלב בחירת סוג העץ כחומר הגלם ועד שלב האבזור.

בית עץ לילדים גדולים - מטעם אביב פרגולות
בית עץ לילדים גדולים - אביב פרגולות

בטיחות, בטיחות ושוב בטיחות!

כפי שציינו קודם לכן, ילדינו הינם הדבר החשוב לנו מכל. לכן, בנושא הבטיחות אל לנו שיהיו פשרות.

אנו בחברת "אביב פרגולות" יכולים להבטיח לכם מניסיונות העבר הרבים שצברנו בתחום העצים, כי ביטחון ילדינו עומד תמיד לנגד עינינו. בית עץ יציב, חזק, ללא פגמים וללא פשרות.

איזה סוג עץ הוא הבטוח ביותר?

כשמדובר בבחירת עץ המיועד לילדים גדולים, ובוודאי כשמדובר במבוגרים העתידים להשתמש בו, חשוב לבחור חומר גלם איכותי וחזק שלא רק יסבול את חלוף הזמן, אלא שיהיה עמיד לתנאי מזג האוויר והמזיקים השונים.

בשונה מילדים קטנים בטווח גילאי 3-5, ילדים בוגרים יותר הם בעלי משקל רב יותר, משתוללים הרבה יותר, חזקים הרבה יותר ולכן חשוב ביותר לבחור בעץ שיהיה עמיד וחלק ככל הניתן עם כמה שפחות קצוות חדים וקוצים, כמו לדוגמא עץ האיפאה, עץ שנחשב לעמיד בתנאי מזג האוויר השונים, זאת בשל היותו עץ שומני ובעל סיבים חזקים.

כדאי גם לדעת שעץ האיפאה הוא חומר הגלם המומלץ לטובת בניית דקים לבריכה ושאר תוספות בנייה מעץ. לתשומת ליבכם, במידה והחלטתם לבחור בסוג עץ אחר, חשוב מאוד לוודא כי העץ עובר הליך גימור נגד מזיקים על מנת להאריך את שנות חייו.


מה המיקום האידאלי לבנות את בית העץ שלכם?

לעומת ילדים קטנים, עבורם המקום הבטוח ביותר הוא על הקרקע, בכל הנוגע למיקום בניית בית עץ לילדים בוגרים אין באמת הגבלה.

ניתן לבנות בית עץ על עמודים, בית עץ גבוה הבנוי מסביב לעץ (במידה ויש עץ מתאים בחצר), בתי עץ במספר קומות, עם חלונות, עם סולמות בטיחותיים וגדרות עץ תומכים – כל מה שאפשר לחלום עליו. גם שייראה ייחודי והכי חשוב בטיחותי.

אבזור בטיחותי לבתי עץ

בכל הנוגע לתוספות לבתי עץ, חשוב לדעת כי סולמות עם מעקי בטיחות, גדרות עץ סביב בית העץ, חלונות מאובטחים וכיוצא בזה הם תוספות הכרחיות על מנת לתת לילדיכם הגנה מקסימלית. במידה ותכננתם לבנות את בית העץ לבדכם, חשוב ביותר בשלב התכנון להתייחס לשיקולי הבטיחות שצוינו כאן.

בחירת גודל וצורה מתאימים

 בכל הקשור לעיצוב, נדבר באופן מעמיק יותר בהמשך. אך כשזה נוגע לביטחון ילדינו - עיצוב קווי המתאר של בית העץ הם קריטיים לבטיחותם. גודלו וצורתו של בית העץ נדרשים להתאים לגילו וגודלו של הילד כך שיוכל לנוע בתוכו באופן חופשי ונוח. ניתן לבנות בתי עץ מעוגלים בתוספת קימורים, זאת על מנת ליצור מרחב וחלל שוטף וקל לתנועה או לחילופין לבחור את הגרסה הקלסית של בית עץ מלבני או מרובע.

בית עץ לילדים גדולים של חברת אביב פרגולות
בית עץ לילדים גדולים - חברת אביב פרגולות

בית עץ בהתאמה אישית

 עיצוב בית העץ הוא אולי לא האלמנט החשוב ביותר להורים (ביחס לבטיחות), אך מעיניהם של ילדינו, נראות בית העץ הינה הדבר החשוב והמושך ביותר עבורם. בכדי להפוך את בית העץ לממלכת האפשרויות הבלתי מוגבלות של הילד, צריך להביא בחשבון את האינטרסים ותחומי העניין שלו וכפועל יוצא מכך לתת לו את הכלים הראויים לממש את דמיונותיו.

בתי עץ גדולים או קטנים, בגובה או על הקרקע, עם או בלי חלונות, סולמות, תריסים, שולחנות, כיסאות, מגלשות ועוד – כל אלו יעניקו לילד את היכולת להפוך את בית העץ לבית חלומותיו.

בנוסף לכך, יתרון חשוב בבניית בית עץ לפי רצון הילד, הינה העובדה שבתי עץ יכולים להוות תחליף נהדר למסכי הפלאפון והמחשב השואבים כמעט כל ילד בדורנו. אל לנו לשכוח כי לבתי עץ ישנה אף חשיבות חינוכית של מפגשים פיזיים עם חברים, ולא דרך המחשב, כמו גם פריקת אנרגיה החשובה מאוד להתפתחות הבריאותית של הילדים.

גם כאן, הניסיון שלנו בבניית בתי עץ לילדים בכל הגילאים, מאפשר לנו לבנות עבורכם את בית העץ המושלם הן מבחינה עיצובית והכי חשוב מבחינה בטיחותית, כך שלא רק שילדכם לא ירצה להפסיק לשחק בבית העץ אלא גם אתם תהיו כל הזמן הזה בתחושת ביטחון מלאה.

תחזוקת בית עץ

כמו כל מוצר העשוי עץ, גם לאחר הבניה, יש להקפיד על תחזוקה תקופתית קבועה. גם בנושא זה ישנה חשיבות רבה לבחירת סוג העץ, כאשר ישנם סוגי דקים ועצים אשר דורשים תחזוקה רבה מסוגי עצים אחרים. בנוסף, ישנה תחזוקה קבועה נדרשת של איטום, בדיקות ותיקונים לאור נזקי מזג האוויר ומזיקים שונים.

ניסיוננו הרב ב"אביב פרגולות" והידע אותו צברנו, מעניקים לנו את הבטחון לומר בפה מלא: אצלנו תקבלו את בית העץ הבנוי מחומרי הגלם הטובים ביותר, בעיצוב המתאים ביותר לילדיכם וללא פשרות על כל נושא הבטיחות. מוזמנים לקרוא את ההמלצות עלינו, הן כבר אומרות את הכל.

ניווט מהיר:

שתפו:

אביב פרגולות

אביב פרגולות

אנו מתמחים במתן פתרונות עיצוב בליווי אדריכלי והנדסי של
בניית פרגולות (פרגולות עץ | פרגולות אלומיניום), בניית בתי עץ וגזיבו, בניית צימרים, בניית מחסנים מעץ, הקמת גגות, בנייה וחידוש מדרכי עץ (Decks), חיפוי אלומיניום, הקמת גדרות ושערים

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
המידע מעניין אותך?
בואו נדבר!
בית עץ לילדים גדולים - מאמר של אביב פרגולות
למידע נוסף וליצירת קשר - השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מקצועיות ונסיון

שהצטבר במשך 30 שנים

גמישות

מבצעים כל פרויקט

תכנון עבודה

עם הדמיות תלת מימד

ביצוע מהיר

ועמידה בלוחות זמנים

הפתרונות שלנו

ראיון עם אשר אביב, בעלים של "אביב פרגולות" בתכנית DIY
נגן וידאו אודות ראיון עם אשר אביב, בעלים של אביב פרגולות, בתכנית DIY - פרגולות אביב