לוגו שקוף - אביב פרגולות

פרגולה למרפסת שמש

פרגולה מאפשרת להפוך כל מרפסת לאזור מחיה נעים ונוח לכל אורך השנה. הבניה הישראלית מאופיינת במרפסות אך בשל השמש החמה בקיץ והגשמים בחורף, רובן לא נמצאות בשימוש ולצורך כך נכנס פתרון של הקמת פרגולה למרפסת שמש.

התקנת פרגולה יכולה להתאים למרפסות גדולות וקטנות כשישנם חומרים שונים בהם אפשר להשתמש כמו עץ ואלומיניום. הפרגולה יכולה להיות חצי פתוחה כך שהיא מגנה על האזור מפני השמש החמה והגשם והיא יכולה להיות סגורה לחלוטין ובכך להפוך את החלל לחדר נוסף שמתאים לשימוש בכל ימי השנה. אפשרות נוספת היא שילוב בין שתי האפשרויות עם פרגולה שניתנת לפתיחה על פי הצורך.

פרגולה למרפסת שמש - חברת אביב פרגולות
פרגולה למרפסת שמש - חברת אביב פרגולות

היתרונות של פרגולה למרפסת שמש

פרגולה היא מבנה שיוצר הצללה והגנה מפני השמש החמה ובהתאם לסוג הבנייה גם נגד הגשם. הבניה עצמה מתבצעת בשיטה של ״בניה קלה״, ללא בטון או בלוקים כשהחומרים המובילים הם עץ ואלומיניום. לפרגולה אין קירות אלא עמודים תומכים המעוגנים לרוב לקיר המבנה כשבכל מקום התכנון יתבצע באופן פרטני, בהתאם לדרישות האישיות ובהתאם ליכולות ההנדסיות של המקום.

היתרונות של פרגולה למרפסת שמש רבים. נתחיל מכך שהיא הופכת את המרפסת לשימושית בכל עונות השנה. המרפסת יכולה להפוך בקלות לשטח מגורים ואירוח נוסף כשבעת הבניה ניתן להוסיף נקודות חשמל, לשים מאוורר תקרה, תאורה ואפילו אזור בישול. מעבר לשימוש במרחב, הפרגולה יכולה להפחית את ההשפעה של מזג האוויר בחוץ על הבית ובכך לחסוך בהוצאות חימום וקירור.

במקרים בהם הנוף מהבית אינו מחמיא, הפרגולה יכולה לשנות לחלוטין את האווירה ולהוות מרכיב אסתטי שמשפר משמעותית את התחושה בבית עצמו. לכל היתרונות הללו מתווסף היתרון של אפשרות ההתקנה הקלה יחסית וזאת תודות לתקנות הבניה המאפשרות היום לבצע את העבודה ברוב המרפסות ללא צורך בהיתר מיוחד. כמובן, כחלק מהליך ההקמה, יבחן המקום גם מבחינה הנדסית ויתקבלו החלטות כיצד לבצע את הפרגולה בצורה תקינה וחוקית.

השקעה לטווח הקצר והארוך

ההחלטה להתקין פרגולה למרפסת שמש מועילה בטווח הקצר והארוך. כיוון שלרוב אין צורך באישורים מיוחדים ואין עיכובים בירוקרטיים, ניתן ליצור קשר, לראות את המקום ולצאת לדרך עם הבניה תוך זמן קצר. את הפרגולה עצמה ניתן להתקין תוך ימים ספורים כשהזמן שיידרש משתנה בהתאם לגישה למקום, גודל המרפסת, החומר שנבחר והתוספות שידרשו במקום.

ההשקעה של הפרגולה נשארת לאורך זמן כשבמקרה של שכירות או מכירת הנכס היא צפויה להעלות את הערך משמעותית. הפרגולה הופכת את החלל החיצוני לשימושי, כמו חדר נוסף ולכן הנוכחות שלה יכולה להעלות את שווי הנכס וזאת בנוסף להנאה מהמרחב הנוכחי מיד עם ההקמה. בתכנון נכון השטח הקיים יהפוך לשימושי יותר כאן ועכשיו ויעלה את ערך הנכס במידה והוא יעמוד למכירה.

פרגולה למרפסת שמש - מאמר אביב פרגולות
פרגולה למרפסת שמש - מטעם אביב פרגולות

סוגי פרגולות למרפסת

ברור כי ישנם יתרונות רבים להתקנת הפרגולה וכי מדובר בהשקעה משתלמת. עתה השאלה שיש להעלות היא איזו פרגולה יכולה להיות הטובה ביותר. באופן כללי אפשר לראות שלושה סוגים שונים של פרגולות כשכל אחת מביאה את היתרונות הבולטים ביותר שלה.

פרגולות תלויות

פרגולות נפוצות הנקראות כך כיוון שהן נתמכות על ידי המבנה הנוכחי וללא עמודים נוספים. הפרגולה ״נתלית״ מהקיר החיצוני, מה שמעניק מראה אסתטי מרשים ומאפשר לבצע עבודת הקמה מהירה. ישנם יתרונות רבים לפרגולות תלויות אך חשוב לבצע אותן במקצועיות רבה ולדעת כי הן לא יתאימו למרפסות גדולות מאד. היתרון הגדול ביותר של פרגולות תלויות למרפסת שמש הוא ההתקנה האסתטית והחיסכון בהקמת עמודים תומכים.

פרגולות חשמליות

פרגולה חשמלית או מתכווננת יכולה להיות נשלטת בכפתור, שלט רחוק ואפילו אפליקציה. השליטה היא במצב הרפפות כשאפשר להחליט בכך על כניסת האור והצל. הפרגולה יכולה להציע אטימות מוחלטת לאור ולגשם ויכולה להיות פתוחה לחלוטין כך שיכנס מקסימום אור. הפרגולה יכולה להיות תלויה או בנויה עם עמודים, בהתאם למבנה. היתרונות של פרגולה זו הם באסתטיקה הגבוהה וביכולת לשלוט במרחב החיצוני.

פרגולות קבועות

הסוג הנפוץ ביותר של פרגולה המסתמך על עמודים או תליה. הפרגולה נפוצה כיוון שהיא תהיה לרוב משתלמת יותר לעומת שאר הסוגים אך המחיר לא בא על חשבון ההנאה שבמרחב. הפרגולות הקבועות יכולות להיות פרגולות עץ או פרגולות אלומיניום והיא מתאימה לאלו שרוצים להגדיל את המרחב אבל לא מעוניינים בפונקציות שונות של המרחב ולא מרגישים צורך לשלוט בכמות האור במקום. היתרון של פרגולות קבועות יהיה בעיקר המחיר הנמוך (לרוב) לעומת האפשרויות האחרות.

שתפו:

אביב פרגולות

אביב פרגולות

אנו מתמחים במתן פתרונות עיצוב בליווי אדריכלי והנדסי של
בניית פרגולות (פרגולות עץ | פרגולות אלומיניום), בניית בתי עץ וגזיבו, בניית צימרים, בניית מחסנים מעץ, הקמת גגות, בנייה וחידוש מדרכי עץ (Decks), חיפוי אלומיניום, הקמת גדרות ושערים

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
המידע מעניין אותך?
בואו נדבר!
פרגולה למרפסת שמש - אביב פרגולות
מה תקראו במאמר?
למידע נוסף וליצירת קשר - השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אביב פרגולות

תכנון וייצור של פתרונות חכמים לבית ולגינה תוך שילוב של טכנולוגיות חדשות של תעשיה ישנה

דף תודה - אביב פרגולות

זקוקים לפרגולה?

גדר לגינה?

"אביב פרגולות" המובילים בארץ בתחום פתרונות הצללה, חיפוי וקירוי בעץ ובאלומיניום.

בחברתנו מועסקים מיטב המומחים בעלי ניסיון בתכנון וביצוע של עבודות, המשלבות חומרים מעץ ומתכת, כולל שילובים של אביזרים מיוחדים, פרזול איכותי וחומרים נוספים אחרים.

חברת אביב פרגולות - בחולון ובאזור השרון
תחזוקת פרגולה מעץ - אביב פרגולות

לא רק שירות מקצועי, אלא גם מחירים הוגנים!

חייגו עכשיו לקבלת הצעת מחיר מידית!