פרגולה סנטף

אז בניתם את הפרגולה שחלמתם עליה, או שאולי אתם עדיין חולמים על כזו. פרגולה שמאפשרת לכם ליהנות מחצר הבית והגינה לאורך כל שעות היום, ובכל עונה. עכשיו רק נותר לוודא שתוכלו ליהנות ממנה לתקופה ארוכה ככל האפשר. איך נשמר את הפרגולה לטווח הארוך? והאם באמצעות כך נוכל לא לפגוע ביתרונות הקיימים, ואולי גם למנף  אותם עוד יותר?

ליהנות מכל העולמות: פרגולה סנטף כפתרון קירוי הפרגולה

הסנטף הוא לוח פלסטיק גלי. הוא פוליקרבונט, (כלומר הוא מורכב מכמה סוגי פלסטיק שונים). עובדה זו מקנה לו תכונות ויתרונות משמעותיים, כאשר יתרון מרכזי הוא עמידותו הגבוהה. מתוך כך הפך הסנטף לבחירה פופולרית מאוד לקירוי והגנה על הפרגולה מנזקי מזג האוויר ותנאי הסביבה. ודאי תשאלו- למה אני צריך בכלל לדאוג לקירוי נוסף של הפרגולה? ובכן, קיימות שתי סיבות מרכזיות לכך:

הראשונה היא הארכת חיי הפרגולה. פרגולות המשמשות להצללה, מצופה מהם לשרת את צרכינו במשך שנים רבות. בבנייתה והתקנתה של פרגולה כרוכה עלות כספית משמעותית ונרצה לשמור עליה בצורה הטובה ביותר, למשך הזמן הארוך ביותר. אך כמו כל דבר שיימצא במרחב החוץ זמן ממושך, היא עשויה להינזק מתנאי מזג האוויר והסביבה, כך למשל פרגולות עץ. הן מאוד יפות ויש להן ביקוש רב, אך להבדיל מפרגולת אלומיניום, פרגולות העץ דורשות לא מעט טיפול ותחזוקה. קירוי מאפשר שמירה על מצב הפרגולה, ובמקרה הצורך- החלפה של הקירוי בלבד.

הסיבה השנייה היא היתרונות הקיימים של החומר בו נבחר להשתמש לצורך זה. תכונות אלו יכולות להקפיץ ולשדרג את יתרונות הפרגולה כולה ולאפשר לנו ליהנות מרמת הצללה, מלאה או חלקית לבחירתנו, ושהייה מהנה במרחב החוץ תחת מבנה מקורה.

פרגולה סנטף - מאמר אביב פרגולות
מאמר מקצועי - פרגולה סנטף - אביב פרגולות

יתרונות:

עמיד וחזק: הסנטף מוכר היטב בזכות תכונותו לעמידות מפני פגיעות מזג אוויר ותנאים סביבתיים שונים, מה שהופך אותו לאפשרות מצוינת לקירוי הפרגולה. עם זאת, לאחר כעשור הוא עלול להתייבש ולהיסדק ויזדקק להחלפה.

שקיפות: ניתן לבחור את מידת השקיפות לפי העדפותיכם האישיות. ככל שהמשטח פחות שקוף, כך חודרות פחות קרני שמש לתוך חלל הפרגולה, והיא מוצלת יותר. האפשרות לבחור את מידת השקיפות מהווה יתרון להתאמה לצורך שלכם, ומאפשר לבחור הצללה חלקית או מוחלטת.

הגנה מקרינת UV: אמרנו להנות מכל העולמות? באמצעות הסנטף תוכלו להרוויח את יתרונות השמש- החום והאור, אך ללא קרינתה המזיקה של השמש. הסנטף מסנן את קרינת הUV ולכן מנטרל את הסכנה שבחשיפה ממושכת לקרני השמש תחת הפרגולה.

התקנה: ההתקנה של משטחי הסנטף כאמצעי קירוי היא קלה ופשוטה. ראשית ניתן לחתוך ולהתאים את מידותיו למידות הפרגולה בקלות. שנית, משקלו הקל של החומר מאפשר התקנה וטיפול בו באופן פשוט. תכונה זו מהווה יתרון נוסף בכך שהפלסטיק לא מהווה משקל רב נוסף על הפרגולה מה שיכול להביא לשחיקה ובלאי.

עלות מול תועלת: על אף שהמחיר הכללי של משטח הקירוי וההתקנה עשוי להיות גבוה, בטווח הארוך השימור שהוא מעניק לפרגולה חוסך הוצאות רבות בעתיד, מה שבמרוצת השנים מתגלה כמשתלם מאוד.

 חשוב לקחת בחשבון..

 הפלסטיק הוא חומר בעל יכולת ספיגת רעשים מועטה, ולכן בתנאי גשם כבד או ברד הוא מפיק רעש רב. למזלנו (במקרה זה,) מדינת ישראל היא מדינה חמה וקיצית במשך רוב חודשי השנה, ותקופת הגשם הכבד היא קצרה.

בנוסף, כמו שציינו, הסנטף מתייבש ונסדק לאחר בערך עשר שנים, וצריך להחליפו. טיפ מאיתנו- כדי להצליח ולשמור על חוזקו ועמידותו למשך זמן רב- מומלץ להתקין את הקירוי בזווית מתונה. התקנתו בצורה זו לא מאפשרת הצטברות של גשמים על גביו, מה שמשמר את יתרונותיו לזמן ממושך יותר.

 

סנטף

רעפים - קירוי מלא

במבוק - קירוי חלקי

עמידות

עמיד, אך זקוק להחלפה מדי כמה שנים

עמיד מאוד, חסין לגשם ושמש

חומר קל מאוד ועלול לעוף ברוחות חזקות, לא אטום לגמרי לגשם

הצללה

מאפשר בחירה של מידת ההצללה וכמות השמש- הצללה מלאה, חלקית או מועטה.

הצללה מלאה

לא אחידה וללא אפשרות בחירה

התקנה

קלה ופשוטה

מורכבת

בינונית

מחיר

לרוב משתלם בבחינה של עלות מול תועלת

עלות בינונית עד גבוהה

זול באופן יחסי

קיימת אפשרות לקירוי משולב!

 לדוגמה- במבוק וסנטף. כך מרוויחים את האסתטיקה והנראות הטבעית של הבמבוק יחד עם הצללה חלקית, ויחד עם זאת את האטימות והעמידות של הסנטף השקוף. כך נזכה ביתרונות משניהם.

פרגולה סנטף - מאמר מקצועי - אביב פרגולות
מאמר - פרגולה סנטף - אביב פרגולות

עשה זאת בעצמך?

 ובכן, ההתקנה של קירוי סנטף היא אכן קלה ופשוטה. על מנת להגיע לגימור ותוצאה מושלמת תמיד נמליץ להיעזר באנשי מקצוע. נפרוט את דרך ההתקנה באופן פשוט על מנת להמחיש את התהליך:

ראשית, יש למדוד ולחתוך את הפלסטיק לפי המידות הרצויות. הסנטף הוא חומר קל באופן יחסי לחיתוך. ניתן לעשות זאת על המקום או להזמין מראש לפי המידות הרצויות.

לאחר מכן יש להבריג את המשטח אל הפרגולה לפי התקן בחוק. כאשר מדובר בפרגולת עץ, נבריג את הפלסטיק ישירות אל קורות העץ באמצעות ברגים המונעים הצטברות נוזלים בין העץ לבורג ובכך לא יווצר ריקבון. בפרגולת במבוק, נבריג את הסנטף אל קורות עץ שנוסיף על פני משטח הבמבוק.

חשוב להקפיד על התקנה בזווית מסויימת על מנת למנוע הצטברות נוזלים. במידה והפרגולה ישרה ולא משופעת, יש להוסיף קונסטרוקציה שתאפשר לקירוי להיבנות בשיפוע ובכך לשמר את תכונותיו לזמן רב יותר.

ניווט מהיר:

שתפו:

אביב פרגולות

אביב פרגולות

אנו מתמחים במתן פתרונות עיצוב בליווי אדריכלי והנדסי של
בניית פרגולות (פרגולות עץ | פרגולות אלומיניום), בניית בתי עץ וגזיבו, בניית צימרים, בניית מחסנים מעץ, הקמת גגות, בנייה וחידוש מדרכי עץ (Decks), חיפוי אלומיניום, הקמת גדרות ושערים

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
המידע מעניין אותך?
בואו נדבר!
פרגולה סנטף - אביב פרגולות
למידע נוסף וליצירת קשר - השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מקצועיות ונסיון

שהצטבר במשך 30 שנים

גמישות

מבצעים כל פרויקט

תכנון עבודה

עם הדמיות תלת מימד

ביצוע מהיר

ועמידה בלוחות זמנים

הפתרונות שלנו

ראיון עם אשר אביב, בעלים של "אביב פרגולות" בתכנית DIY
נגן וידאו אודות ראיון עם אשר אביב, בעלים של אביב פרגולות, בתכנית DIY - פרגולות אביב