פרגולה מעץ גושני

פרגולה מעץ גושני - כל מה שחשוב לדעת

בשנים האחרונות הפרגולה הפכה להיות חלק בלתי נפרד מהבניה כאן בישראל. היא יוצרת צל, יכולה להגן מפני הגשם, יכולה לכסות שטחים נרחבים ומחמיאה לחצר. החומרים הנפוצים לבניית פרגולה יהיו מתכת ועץ כאשר פרגולה מעץ גושני תהיה אחת הבחירות היפות והמותאמות למזג האוויר הישראלי.

לא במקרה העץ הגושני נבחר לפרויקטים רבים כל כך בכל רחבי הארץ. המראה שלו מרשים, הוא עוצמתי ויכול לשאת משקל גדול, הוא יכול לעמוד בפני עצמו או לצד המבנה ודרישות התחזוקה שלו אינן גבוהות. מבחינת הגימור, אפשר לבחור בגוונים שונים וכמובן שכל פרגולה מתוכננת באופן אישי ובצורה שמתאימה לחצר, לסביבה ולציפיות של בני הבית.

פרגולה מעץ גושני - מחברת אביב פרגולות
פרגולה מעץ גושני - חברת אביב פרגולות

מהו עץ גושני

עץ גושני הוא עץ שלא עבר עיבוד או נכון יותר להגיד, שעבר עיבוד מינימלי. הוא משמש למטרות מגוונות החל מדקים, פרגולות, גדרות ועוד. העץ הגושני נחשב לעמיד מאד כשתהליך העיבוד שלו כולל בעיקר חיתוך והגנה מפני מזיקים. התוצאה מרשימה מאד הן במראה והן בעוצמה של העץ המובילה לפרגולה שיכולה לשמש שנים רבות ולהתמודד היטב עם מזג האוויר הישראלי.

כדאי לדעת כי לא כל העצים הגושניים זהים זה לזה. אצלנו בארץ אפשר למצוא עצים מקומיים (בעיקר אורן) וכאלו שמגיעים אלינו מחו״ל. בעת בחירת העץ המתאים לפרגולה יש לבצע התאמה לתכנון ההנדסי ולעיצוב הרצוי. כחלק מתהליך התכנון אחת המשימות החשובות תהיה לבחור את העץ שמתאים לדרישות, לשטח ולעיצוב.

היתרונות של פרגולה מעץ גושני

קירוי המרחב החיצוני על ידי שימוש בפרגולה יכול לשפר את חיי היום יום ובחירה בחומר הנכון היא המפתח לתוצאה שאפשר ליהנות ממנה לאורך שנים רבות. הנה חלק מהיתרונות של העץ הגושני:

עמידות בפני מזג האוויר

ההחלטה לבנות פרגולה מעץ היא חלום שיכול להתגשם כשאחד הדברים שיש לחשוב עליו הוא סוג העץ והתאמה שלו למזג האוויר שלנו בישראל. אין זה משנה האם הפרגולה גדולה או קטנה, נשענת על הבית או עומדת בפני עצמה, זוהי בחירה מעולה שיכולה לעמוד זמן רב ובהצלחה מול מזג האוויר שלנו.

מראה כפרי

המראה של פרגולה מעץ גושני יהיה מראה כפרי ומרשים. תהליך עיבוד העץ מינימלי ומדובר בחיתוך של פלטה אחת, מה שמבליט את הקסם של הטבע. העץ יכול להיראות מעט ״גס״ עם סדקים טבעיים, ״עיניים״ ושבלונות כשאלו מעניקים את המראה הכפרי הקסום.

מסיביות וחוזקה

העץ הגושני הוא עץ מסיבי וחזק. פרגולה שכזו יכולה להחזיק משקל רב ולכן זהו פתרון מושלם כשיש צורך ליצור הצללה לאזור רחב. בפרויקטים רבים הבחירה בעץ גושני תהיה הבחירה הראשונה בשל היכולות ההנדסיות של החומר.

פרגולה מעץ גושני - של חברת אביב פרגולות
פרגולה מעץ גושני - מטעם אביב פרגולות

תחזוקה פשוטה

העץ הוא חומר נושם אשר בחוסר טיפול עשוי להיות חשוף לפגעי מזג האוויר ומזיקים. לכן יש לבצע אחת לתקופה תחזוקה וכשמדובר על עץ גושני התחזוקה פשוטה. עוד בשלב ההקמה נדאג לבצע עבודות גמר שישמרו על העץ לאורך זמן. כמו כן נספק מידע מדויק בנוגע לעבודות התחזוקה שידרשו בעתיד.

מגוון אפשרויות גימור

אמנם עץ גושני מביא את המראה הכפרי אך כדאי לדעת שאפשר לבצע עבודות גימור שונות כולל צביעה בגוונים שונים. אפשר לבחור בצבע בהיר עד עמוק כהה ולהתאים בין המראה של הפרגולה למראה הבית והסביבה הנוכחית.

שילוב חומרים

בניית פרגולה מעץ גושני יכולה להתבצע תוך שימוש בעץ בלבד או ביצירת קונסטרוקציה מתכתית. כמו כן ניתן לבחור לכסות את הפרגולה ביריעת פלסטיק, במבוק ואמצעים אחרים אשר יחסמו (באופן מלא או חלקי) את מי הגשמים.

בניית פרגולה מעץ גושני

כל פרויקט בניה כמו גם בניית פרגולה מעץ גושני דורש מעבר על מספר שלבים. כל אחד מהשלבים חשוב ליצירת התוצאה המרשימה שתחזיק מעמד לאורך שנים רבות.

תיאום ציפיות ותכנון

בשלב הראשון נרצה לבצע הליך של תיאום ציפיות. חשוב לשמוע מה בני הבית רוצים ליצור, איך הם רואים את מרחב החלומות שלהם וגם להבין מהן דרישות השטח והאם יש מגבלות שונות שעשויות להשפיע על העבודה בהמשך. בשלב זה נרצה להעריך את העבודה ולבצע תכנון מדויק כדי לחשב את כמות העץ שתידרש לנו, כמות העבודה ולספק הצעת מחיר הוגנת.

יצירת בסיס

את הפרגולה אפשר לבנות צמוד לבית ואפשר לבנות אותה כך שהיא תעמוד בפני עצמה. בהתאם למיקום ולגודל יהיו מספר עמודי הבסיס ובכל מקרה אלו יבנו בשלב הראשון. יתכן והצבת העמודים תכלול עבודות חפירה ושילוב של בטון על פי הצורך. המטרה היא ליצור בסיס יציב שיוכל לשמור על המבנה לאורך שנים רבות ויבטיח פרגולות עץ חזקות ובטוחות.

הנחת עמודים

לאחר שיש לנו בסיס חזק אנחנו יכולים להתחיל להניח את העמודים ואת בולי העץ האופקיים. בסיום שלב זה יהיה לנו מבנה ללא גג. המבנה יהיה תואם את העיצוב המתוכנן כשכל פרגולה דורשת כמות שונה של עמודים והצורה שלה תהיה ייחודית. בשלב זה אפשר לבצע עבודות נלוות כמו עבודות חשמל אם מתוכננת במקום תאורה, מערכת סאונד או אלמנטים אחרים שיכולים להוסיף למרחב.

הוספת הגג

לאחר שהקונסטרוקציה הושלמה אפשר להתייחס לגג. ישנן אפשרויות קירוי רבות וההחלטה באיזה חומר ואיזו שיטה להשתמש תלויה בדרישות ובתכנון שנעשה בשלב הראשוני. בשלב זה נבצע עבודות גמר אשר יגנו על העץ מפני מזיקים וישמרו עליו לאורך זמן. בשלב זה נדאג לאלמנטים הדקורטיביים (אם תכננו להניח כאלה) ונבצע את חיבורי החשמל האחרונים (תאורה, מאוורר תקרה ועוד).

הנאה ותחזוקה

זהו. הקמנו פרגולה מעץ גושני ועכשיו כל שנותר הוא ליהנות ממרחב נעים ולשמור עליו. אנחנו שמחים לתת הוראות תחזוקה כאשר בין היתר יש להימנע מהשקיה קרובה לבסיס הפרגולה, לנקות אותה בעדינות אם היא מלוכלכת ואחת למספר שנים לבצע שיוף וצביעה מחדש.

ניווט מהיר:

שתפו:

אביב פרגולות

אביב פרגולות

אנו מתמחים במתן פתרונות עיצוב בליווי אדריכלי והנדסי של
בניית פרגולות (פרגולות עץ | פרגולות אלומיניום), בניית בתי עץ וגזיבו, בניית צימרים, בניית מחסנים מעץ, הקמת גגות, בנייה וחידוש מדרכי עץ (Decks), חיפוי אלומיניום, הקמת גדרות ושערים

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
המידע מעניין אותך?
בואו נדבר!
פרגולה מעץ גושני – כל מה שחשוב לדעת - אביב פרגולות
למידע נוסף וליצירת קשר - השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מקצועיות ונסיון

שהצטבר במשך 30 שנים

גמישות

מבצעים כל פרויקט

תכנון עבודה

עם הדמיות תלת מימד

ביצוע מהיר

ועמידה בלוחות זמנים

הפתרונות שלנו

ראיון עם אשר אביב, בעלים של "אביב פרגולות" בתכנית DIY
נגן וידאו אודות ראיון עם אשר אביב, בעלים של אביב פרגולות, בתכנית DIY - פרגולות אביב