סוגי פרגולות

מי מאיתנו לא אוהב לשבת במרפסת או בגינה, ליהנות מהנוף ולצרוך ויטמין C? כנראה שהתשובה לשאלה תהיה דומה אצל רובנו. למרות זאת, לרוב נחווה קושי בישיבה ארוכה מידי בשמש הקופחת, או לחלופין ביום חורפי סוער לאור תנאי מזג האוויר המשתנים בארצנו. למזלנו, קיים פתרון יעיל במיוחד לבעיה זו – פרגולה. פרגולה כתוספת בנייה חיצונית יכולה לאפשר לנו ליהנות מתנאי מזג האוויר ללא חשש. אז אם ברצונכם להבין לעומק אילו סוגי פרגולות קיימות, הגעתם למקום הנכון!

סוגי פרגולות שכדאי להכיר באנר דסקטופ
באנר של סוגי פרגולות שכדאי להכיר - אביב פרגולות

צפו בריאיון של אשר אביב, הבעלים של חברת "אביב פרגולות" בתכנית של מושיק גלאמין - עשו זאת בעצמכם >>

מהם חומרי הגלם העיקריים מהם בונים פרגולות?

ישנן לא מעט סוגי פרגולות הנבדלות אחת מהשנייה; בנראות, בעמידות למזג האוויר, בפונקציונאליות ועוד. לכן, לפני שאנו ניגשים לבחור את סוג הפרגולה, חשוב להבין מהי המטרה המרכזית לה הפרגולה מיועדת. חשוב לזכור, כי פרגולות הן בראש ובראשונה תוספת בנייה הנועדה להעניק הצללה. יחד עם זאת, כיום פרגולות משמשות כתוספת תמיכה חיצונית לקירות ו/או כתוספת דקורטיבית למרפסת או לגינה. ככל שנתמקד בסיבה להוספת הפרגולה, נוכל לדעת מאיזה חומר גלם עלינו לבנות את הפרגולה שלנו. לעיתים, אף נוכל לחסוך לעצמנו לא מעט עלויות מיותרת.

1. פרגולה עשויה עץ

השימוש בעץ כחומר יסוד לפרגולה, שלט בענף זה עד לפני כעשור ובאופן כמעט מוחלט. המראה הטבעי של פרגולות עץ מעטרים לא מעט גינות ומרפסות גם כיום. ישנה חשיבות גדולה לבחירת סוג העץ המתאים ביותר לסביבה בה מיועדת להיבנות הפרגולה.. העלות הכוללת של הפרגולה, עמידותה בפני מזיקים ונזקי מזג האוויר וכן אופן תחזוקתה, הינם נגזרת ישירה לסוג העץ הנבחר. עצים בעלי שומניות גבוהה, צפויים להאריך חיים לאור עמידותם לנזקי מזג האוויר, כמו גם לפגיעות ממזיקים - אך עלותם תהיה גבוהה יותר. לעומתם, עצים בעלי שומניות נמוכה צפויים לאורך שנות חיים קצר יחסית, לאור העובדה כי הינם פגיעים לנזקי מזג האוויר והמזיקים השונים, אך עלותם נמוכה יחסית.

יתרונות פרגולת עץחסרונות פרגולת עץ
מראה טבעיתיתכן עלות תחזוקה גבוהה
חזר מאוד ויכול לשמש כתמיכה למבניםבלאי טבעי
עלות זולהמשקל סגולי גבוה היכול לסכן מבנים רעועים
 עמידות מוגבלת למזיקים

 

2. פרגולה עשויה בד

הבחירה בבד כחומר הגלם לפרגולה אומנם פחות נפוצה, אך קיימים מספר סוגי בדים המיועדים לשימוש זה. מהמרכזיים שבהם ניתן למצוא את: בד דראלון, בד רשת ובד שמשונית. בד רשת, בשונה מהבדים האחרים, מיועד לאפשר כניסת גדולה יותר של קרני שמש. אך מלבד זאת, ההבדלים בין סוגי הבד אינם גדולים ומתבטאים בעיקר בעמידות הבד לתנאי מזג האוויר. בעת בחירת הבד, חשוב מאוד לוודא כי ישנה שכבת PVC אשר מגנה על הבד מפני נוזלים. בנוסף, חשוב לוודא כי קיימת שכבת הגנה מפני קרני UV.

יתרונות פרגולה בדחסרונות פרגולת בד
וורסטיליות פונקציונאלית- פתיחה וסגירה של הפרגולה בדקותבלאי מהיר מאוד
עלות זולהסכנת קריעה

3. פרגולה מאלומיניום

כפי שציינו, עד לפני כעשור שלט העץ כחומר הגלם העיקרי בענף הפרגולות. אך בעשור האחרון חל שינוי, וחומר הגלם המרכזי ביותר לבניית פרגולות הינו האלומיניום. בשנים האחרונות, באים לידי ביטוי יתרונותיו הרבים של האלומיניום וכיום, נחשב לחומר הגלם האידאלי לבניית פרגולות. לפרגולות אלומיניום כמעט ואין חסרונות וכאלו שנבנו כהלכה, יכולות להחזיק מעמד שנים רבות, מבלי להיפגע באיכותן ובחזותן.

יתרונות פרגולת אלומיניוםחסרונות פרגולת אלומיניום
משקל סגולי נמוך - לא מכביד על מבניםחוסר אותנטיות בהשוואה למראה העץ הטבעי
חוזק מירביעלות תיקון גבוהה במקרה של שבר
עמידות מרבית לתנאי מזג האוויר 
עמידות מרבית למזיקים 
עלות זולה 
תחזוקה אפסית 
וורסטיליות עיצובית אינסופית 

 

4. פרגולה עשויה ברזל

בשונה מאלומיניום, ברזל לא משמש כחומר גלם לייצור פרגולות בצורתו הטבעית, אלא כסגסוגת (תרכובת) של ברזל ואלומיניום. תכונות הברזל, הנחשב לחומר גלם חזק במיוחד, בצירוף עמידותו של האלומיניום לקורוזיה, יוצרות חומר גלם חזק ועמיד במיוחד. יחד עם זאת, עמידותו של חומר גלם זה לקורוזיה איננה מושלמת ונדרש לצבוע את הפרגולות בצבעים עמידים לנוזלים וזאת על מנת להקטין את הסיכוי לקורוזיה. בנוסף, חומר גלם זה בעל משקל סגולי רב, תכונה המכבידה על המבנה ויכולה לסכנו.

סוגי פונקציונאליות לפרגולה

לאחר שבחרנו את חומר הגלם לבחירת הפרגולה, עלינו לבחור את האלמנט השני המגדיר את סוג הפרגולה – הפונקציונליות שלה, כך שתתאים לאופן ורצון השימוש בה.

  • פרגולה מסורתית: הבנויה על קיר תומך אחד עם עמודי תמיכה.
  • פרגולה תלויה: היכולה להתלות על קיר תומך אחד מבלי הצורך בעמודי תמיכה.
  • פרגולה חשמלית: בעלת מנגנון חשמלי המאפשר שליטה ברמת ההצללה. שלבי הפרגולה יושבים על צירים מסתובבים וניתנים להכוונה בכל עת.

חשוב לדעת כי לא בכל חומרי הגלם ניתן להשתמש באותה פונקציונאליות. לכן, אנו ממליצים לכם לפנות אלינו להיוועצות בנושא. אצלנו ב"אביב פרגולות", עם הידע והניסיון שצברנו לאורך השנים בתחום בניית פרגולות, אנו יכולים לומר בביטחון מלא שתקבלו את המידע המדויק ביותר והשירות הטוב ביותר. מזמינים אתכם לקרוא את הביקורות מלקוחותינו, הן כבר יספרו הכל.

ניווט מהיר:

שתפו:

אביב פרגולות

אביב פרגולות

אנו מתמחים במתן פתרונות עיצוב בליווי אדריכלי והנדסי של
בניית פרגולות (פרגולות עץ | פרגולות אלומיניום), בניית בתי עץ וגזיבו, בניית צימרים, בניית מחסנים מעץ, הקמת גגות, בנייה וחידוש מדרכי עץ (Decks), חיפוי אלומיניום, הקמת גדרות ושערים

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
המידע מעניין אותך?
בואו נדבר!
פרגולה חשמלית מטעם אביב פרגולות
למידע נוסף וליצירת קשר - השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מקצועיות ונסיון

שהצטבר במשך 30 שנים

גמישות

מבצעים כל פרויקט

תכנון עבודה

עם הדמיות תלת מימד

ביצוע מהיר

ועמידה בלוחות זמנים

הפתרונות שלנו

ראיון עם אשר אביב, בעלים של "אביב פרגולות" בתכנית DIY
נגן וידאו אודות ראיון עם אשר אביב, בעלים של אביב פרגולות, בתכנית DIY - פרגולות אביב