פרגולה במבוק

פרגולה היא פתרון מעולה לחיפוי שטח חיצוני. בין אם מדובר על מרפסת, רחבה בגינה ובין אם מדובר על חיפוי לעסקים, תודות למבנה אפשר להשיג שטח מוצל גדול ונעים לשימוש. הבניה של המבנה עצמו יכולה להשתנות בהתאם למיקום ולדרישות האישיות כשאחת מהאפשרויות העומדות לפני בעלי הנכסים היא בניית פרגולה במבוק.

הבמבוק הוא חומר נוח לשימוש. הוא קל משקל, נחשב לזול באופן יחסי והוא יכול ליצור הצללה והפרדה בין המרחבים השונים וכל זאת בעבודה מהירה יחסית. יש לציין כי הבמבוק לא יכול לשמש בתור בסיס המבנה וככל שמדובר בפרגולות, הוא משמש לחלק העליון וכך מייצר את הצל הרצוי במראה אסתטי מרשים שיכול להגיע בגוונים שונים.

פרגולה במבוק אביב פרגולות
פרגולה במבוק - מטעם אביב פרגולות

בסיס של פרגולה במבוק

הבמבוק משמש לחיפוי של הפרגולה כשהוא יכול להציע פתרון נוח ליישום, זול בהשוואה לחומרים אחרים ובטיפול נכון הוא יכול להחזיק מעמד שנים רבות. עם זאת, יש לציין כי הבסיס של הפרגולה לא יכול להיות מבמבוק וזאת כיוון שהוא לא חזק מספיק לייצב את המבנה הנדרש. את הפרגולה עצמה ניתן לבנות מעץ, אלומיניום ומשילוב של השניים.

העץ הוא חומר חם במראה, מרשים, שיכול להתאים לפרגולות בכל גודל. הוא מתאים לפרגולות תלויות וגם פרגולות עץ עם עמודים כשיש יותר מסוג עץ אחד שניתן להשתמש בו. אורן, ארז, עץ איפאה ונוספים לפי דרישה. לכל עץ יש תכונות שונות אשר נבדלות זו מזו בחוזק, צבע, טקסטורה וגם באופן הבניה ודרישות התחזוקה. בהתאם לציפיות האישיות, למרחב ולתקציב אפשר יהיה לקבוע איזה מבין העצים נכון ביותר לעבוד איתו.

האלומיניום מביא איתו יתרונות רבים כשהוא נחשב לפשוט לעבודה בשל משקלו, הוא מחזיק מעמד לאורך שנים כיוון שאינו מפתח קורוזיה והוא כמעט ולא דורש עבודות תחזוקה. האלומיניום יכול להיות מיושם בצורות שונות, להגיע בגוונים שונים ואפילו בטקסטורה של עץ (פרגולות אלומיניום דמוי עץ >>) כך שאפשר ליהנות מכל היתרונות, העמידות שלו והמראה המרשים של כל עץ שנרצה.

במבוק בצבעים וגדלים שונים

בבניית פרגולה במבוק יש לבצע בחירות שונות. יש לבחור את החומר שיהיה הבסיס לפרגולה ויש לבחור את הבמבוק עצמו כשהתפקיד שלו הוא להוות קירוי למבנה. מבחינת הצבע, במבוק יכול להגיע בשלושה גוונים הנעים מחום בהיר עד חום כהה. הוא יוזמן מראש בצבע הרצוי ויגיע עם ציפוי שמן אשר מעניק לו מראה אחיד ושומר עליו מפני השמש החמה.

עוד בחירה שיש לעשות מתייחסת לגודל של הבמבוק אשר יכול להגיע באורך משתנה ובעובי שונה. החלטה זו היא קודם כל אסתטית ואין גודל אחד שהוא נכון יותר מאחר. כדאי לדעת כי כל במבוק שנבחר יעניק צל למקום אך הוא לא יוכל להגן מפני גשמים אלא אם מעליו יונח קירוי שקוף נוסף. כאשר הקירוי עשוי במבוק בלבד הגשם צפוי לחלחל מתוכו ויש להביא זאת בחשבון.

לבחירה להציב מעל קירוי הבמבוק קירוי נוסף יש מספר יתרונות. הקירוי מרחיק את הגשם ואינו מאפשר לו לעבור דרך החיפוי. כמו כן הוא יכול להוות שכבת הגנה נוספת לבמבוק ובכך לשמור עליו ולהרחיק את הצורך בעבודות תחזוקה נוספות. פתרון זה יכול להיות מצוין כיוון שהוא אינו משפיע אסתטית על המראה של המבנה אך הוא הופך אותו לשימושי ועמיד יותר.

פרגולה במבוק של אביב פרגולות
פרגולה במבוק - חברת אביב פרגולות

בניית פרגולה במבוק

בניית הפרגולה מתחילה בהגדרת המטרות. היכן רוצים לבצע את ההתקנה, החלטה על הגודל שלה, ביצוע היתכנות הנדסית וכמובן מתן הצעת מחיר. הבמבוק יכול להיות על גבי פרגולה קבועה ותלויה וכאשר מתחילים לבצע את העבודה מגיעים עם כל החומרים למקום ופשוט מתחילים ליצור את הבסיס. בדרך כלל הבסיס יהיה בנוי תוך ימים ספורים כשלאחר מכן אפשר לשים את קירוי הבמבוק.

יש לציין כי זמן העבודה יכול להשתנות בין פרויקט אחד לאחר והוא תלוי בגודל של הפרגולה, בסוג הפרגולה ובתנאים של המקום. לעתים קל מאד ליצור את הבסיס ולעתים צריך ליצור בסיס לבניית הקורות ואז העבודה תדרוש יותר זמן.

לאחר שבסיס הפרגולה מוכן אפשר לשים את הקירוי כשפעולה זו יכולה תיקח לרוב מספר שעות (משתנה בהתאם לגודל הפרגולה וסוג הבמבוק שנבחר). אם התקבלה ההחלטה להניח הגנה מעל הבמבוק היישום יתבצע לרוב באותו היום כשהקירוי יחסוך לאורך זמן את הצורך בהחלפת הבמבוק בשל התיישנות.

ניווט מהיר:

שתפו:

אביב פרגולות

אביב פרגולות

אנו מתמחים במתן פתרונות עיצוב בליווי אדריכלי והנדסי של
בניית פרגולות (פרגולות עץ | פרגולות אלומיניום), בניית בתי עץ וגזיבו, בניית צימרים, בניית מחסנים מעץ, הקמת גגות, בנייה וחידוש מדרכי עץ (Decks), חיפוי אלומיניום, הקמת גדרות ושערים

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
המידע מעניין אותך?
בואו נדבר!
פרגולה במבוק - אביב פרגולות
למידע נוסף וליצירת קשר - השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מקצועיות ונסיון

שהצטבר במשך 30 שנים

גמישות

מבצעים כל פרויקט

תכנון עבודה

עם הדמיות תלת מימד

ביצוע מהיר

ועמידה בלוחות זמנים

הפתרונות שלנו

ראיון עם אשר אביב, בעלים של "אביב פרגולות" בתכנית DIY
נגן וידאו אודות ראיון עם אשר אביב, בעלים של אביב פרגולות, בתכנית DIY - פרגולות אביב