פרגולות עץ מעוצבות

פרגולות עץ מעוצבות מהוות פתרון הצללה וקירוי. הן לא רק פונקציונליות אלא גם תורמות לאסתטיקה של החלל החיצוני אשר יכול להיות גינה, מרפסת, כניסה לבית ואפילו מרחבים עסקיים. הן יעילות מאד בתור מקום מפלט מפני השמש והגשם, תורמות לאווירה הכללית בחוץ והופכות אותו לשימושי.

כשאנחנו חושבים על פרגולות עץ אנחנו יכולים להעלות הרבה יותר מאשר סגנון עיצובי אחד. כל פרגולה נבנית באופן ייחודי למרחב, בהתאם לדרישות האישיות של בני הבית, בעיצוב ומעץ בהתאם לבחירה. מבחינת סוגי העצים נוכל לבחור בעץ אורן, איפאה, ארז ואפילו בסנדות עץ ובמבוק. לכל בחירה יש יתרונות וחסרונות ואפשרויות עיצוביות שונות.

פרגולות עץ מעוצבות - מאמר מטעם אביב פרגולות
מאמר - פרגולות עץ מעוצבות - אביב פרגולות

עצים המיועדים לבניית פרגולות עץ מעוצבות

העץ מביא איתו מראה ייחודי, חמים ואותנטי. הוא משתלב בכל סגנון עיצובי ויכול להיות מותאם לפי הטעם והבחירות האישיות. פרגולות עץ מעוצבות מהוות פרט אסתטי ושימושי כשהן מספקות הגנה וצל ובשימוש נכון הן יכולות להיות עמידות לאורך שנים רבות. עם זאת כדאי לדעת שאפשרויות העיצוב ועבודות התחזוקה שיידרשו משתנות בהתאם לעץ שנבחר.

פרגולות עץ מעוצבות מאורן

עץ אורן הוא אחד החומרים הפופולאריים הן בשימוש פנים והן בשימוש חוץ כולל פרגולות. העלות שלו נמוכה יחסית לעצים רבים אחרים והוא נחשב ליפה ואסתטי. העץ בבסיסו בהיר אך ניתן לצבוע אותו ולהעניק לו גימור עמוק יותר מהצבע המקורי. מעבר לכך הוא נחשב לקל מבחינת המשקל ולכן העבודה איתו נחשבת לפשוטה יחסית. לצד כל אלה יש להביא בחשבון כי פרגולות עץ אורן דורשות יותר עבודות תחזוקה לעומת שאר העצים.

פרגולות עץ לגינה מאיפאה

עץ איפאה הוא קודם כל עץ מרשים מאד ביופיו. הוא עץ טרופי אשר עומד היטב בפני מזג אוויר של לחות ומלחים ולכן הוא יכול להיות שימושי מאד עבור פרגולות עץ מיוחדות שנבנות במישור החוף. צבעו של העץ הוא חום כהה והוא נחשב לכבד מבחינת המשקל. נתון זה הופך אותו למורכב יותר לעבודה והוא מחייב הבנה מעמיקה בסוג העץ וכלים המתאימים לכך. מבחינת תחזוקה נדרשות עבודות מינימליות לשמירה על הפרגולה לאורך שנים.

פרגולות עץ ארז

עץ ארז הוא גם עץ מרשים אשר מגלה עמידות גבוהה לתנאי מזג אוויר קשים כולל חשיפה לשמש, רוחות וגשם. הארז יכול להציע מראה יוצא דופן אך יש להכיר בעובדה כי הצבע נוטה לדהות עם השנים ולכן יש לבצע צביעה אחת למספר שנים. פעולת הצביעה נחשבת לפשוטה יחסית וזו העבודה העיקרית שיש לבצע כדי להבטיח את שמירת הפרגולה.

פרגולות עץ מעוצבות - מאמר מקצועי מטעם אביב פרגולות
מאמר מקצועי - פרגולות עץ מעוצבות - אביב פרגולות

תכנון, עיצוב ובניית פרגולות עץ מעוצבות

כל פרגולה מעוצבת מתחילה בחלום ושיתוף פעולה עם בעלי מקצוע מנוסים. בהתאם לשטח אפשר יהיה לתכנן את המבנה, לבחור את העצים הרצויים וכמובן גם לספק הצעת מחיר מסודרת.

את השלבים מהשיחה הראשונית ועד שנוכל ליהנות מהפרגולה, אפשר לראות בטבלה הבאה:

שלב

תיאור

פירוט

ראשון

תיאום ציפיות ובחינת השטח

בשלב זה יש לתאר את כל הבקשות ולדאוג למפגש בשטח. ככל שנדרש יש לבצע מדידות וזאת כדי לאתר אתגרים, אם ישנם והזדמנויות.

שני

תכנון הנדסי ועיצובי של הפרגולה

בהתאם לציפיות וליכולות במקום יש להתחיל לתכנן את הפרגולה. בהתאם לצורך ישולב גורם הנדסי כשבסיום יועבר העיצוב לאישור הלקוח.

שלישי

הזמנת חומרים

ברגע שישנו תכנון ברור ואישור של הלקוח לבצע את העבודה אפשר להזמין את החומרים השונים כשכולם יגיעו לשטח.

רביעי

בניית הפרגולה ותוספות

בשלב זה תתבצע הבנייה כולל הכנת השטח, חיתוך החומרים והבנייה עצמה. במידה ונקבע יחוברו נקודות חשמל, תותקן תאורה, מאוורר תקרה וכל פרט אחר שהוחלט עליו.

חמישי

גימור ותחזוקה

בסיום יש לדאוג לצביעה במטרה לשמור על העץ במיטבו. הלקוח מקבל הוראות בנוגע לתחזוקה והמלצות שישמרו על הפרגולה לאורך תקופה ארוכה.

כדאי לזכור כי כל פרגולה היא יחידה במינה. מה שנכון למרחב אחד לא בהכרח יהיה נכון למרחב אחר ולכן כבר בתחילת הדרך רצוי לקבוע את התקציב של הפרויקט, לחשוב על סגנון העיצוב המועדף וכמובן ליצור קשר עם חברה מקצועיות שתוכל להפוך את החלום למציאות.

לאורך כל הדרך אנחנו ב"אביב פרגולות" נלווה את הפרויקט במקצועיות, נעזור לכם לבצע את הבחירות המתאימות ביותר וכמובן נבצע את הפרויקט באיכות הגבוהה ביותר.

ניווט מהיר:

שתפו:

אביב פרגולות

אביב פרגולות

אנו מתמחים במתן פתרונות עיצוב בליווי אדריכלי והנדסי של
בניית פרגולות (פרגולות עץ | פרגולות אלומיניום), בניית בתי עץ וגזיבו, בניית צימרים, בניית מחסנים מעץ, הקמת גגות, בנייה וחידוש מדרכי עץ (Decks), חיפוי אלומיניום, הקמת גדרות ושערים

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
המידע מעניין אותך?
בואו נדבר!
פרגולות עץ מעוצבות - אביב פרגולות
למידע נוסף וליצירת קשר - השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מקצועיות ונסיון

שהצטבר במשך 30 שנים

גמישות

מבצעים כל פרויקט

תכנון עבודה

עם הדמיות תלת מימד

ביצוע מהיר

ועמידה בלוחות זמנים

הפתרונות שלנו

ראיון עם אשר אביב, בעלים של "אביב פרגולות" בתכנית DIY
נגן וידאו אודות ראיון עם אשר אביב, בעלים של אביב פרגולות, בתכנית DIY - פרגולות אביב