פרגולות עץ לבן

בין אם מדובר בשימוש בצבע או בחומר גלם בעל גוונים לבנים, הצבע הקלאסי והנקי, עוטה יותר ויותר מבנים בשנים האחרונות.

מגמת הצבעים הבהירים לא פסחה גם על פרגולות. אחד הטרנדים החמים ביותר כיום, הוא בניית פרגולות לבנות מ"עצים לבנים" במראה כפרי אותנטי וייחודי. בניית פרגולה לבנה בגינה או המרפסת, היא בהחלט תוספת דקורטיבית היוצרת תחושה של מרחב ואפקט ייחודי עם קרני השמש. "ממש להרגיש כמו בטוסקנה" כפי שמעידים לא מעט משפחות שבחרו להקים איתנו פרגולות לבנות בשנים האחרונות.

מאמר - פרגולות עץ לבן - אביב פרגולות
מאמר פרגולות עץ לבן - אביב פרגולות

פרגולה לבנה – הטרנד החדש בבנייה מודרנית

פרגולה בצבע לבן יכולה להתאם למגוון של סגנונות אדריכליים. בסגנון הכפרי, בתים שיש בהם עץ גושני נוכח, פרגולות לבנות עם בסיסי עץ מאסיבי גם הן, מהוות מבנה אדריכלי ייחודי, יוקרתי בחצר הבית וגם משתלבות נהדר עם המראה הכפרי. גם בתים שהקו המוביל בהם הוא אבן טבעית, פרגולה לבנה משתלבת היטב ומעניקה בולטות עם נראות ייחודית.

עץ לבן – יש דבר כזה?

השאלה המרכזית שעולה כאשר מתעניינים בבניית פרגולה לבנה, היא מה זה אומר פרגולה מעץ לבן? האם יש עץ לבן?

ככלל, פרגולה מעץ לבן הינה פרגולה רגילה, כאשר העץ ממנו עשויה צבוע בלבן שהרי אין בטבע עץ שצבעו לבן. אשוחית  היא סוג העץ המתקרב ביותר לצבע הלבן (ואף נקרא גם whitewood), ועדיין, צבעו נע בין צהוב בהיר לצהוב לבנבן.

אנחנו יכולים לומר, שגם בחירה באשוחית כחומר גלם לפרגולה לבנה, תחייב צביעה בלבן, על מנת שבאמת הפרגולה תיראה כאילו עשויה מעץ לבן.

מעבר לבניית פרגולה לבנה, יש מספר שימושים מרכזיים ל"עץ לבן" כגון: נגרות פנים, בניית רהיטים, קונסטרוקציות למבני עץ ודקים וזאת בשל הגמישות הרבה שלו, בד בבד עם החוזק שלו.

סוגי עצים

בחירה בסוג העץ כחומר גלם לפרגולה היא אולי המרכזית והחשובה ביותר בהצטרפותכם למשפחת בעלי הפרגולות הלבנות. אך לפני שבוחרים את סוג העץ - בין אם "עץ לבן" ובין אם לא, חשוב לקחת בחשבון מספר משתנים; עמידות לתנאי מזג האוויר ולסביבת הבנייה, עמידות בפני מזיקים, עלות הקנייה ועלות התחזוקה הם חלק מהמשתנים שחשוב מאוד לבדוק טרם קבלת ההחלטה. (לקריאה בהרחבה על סוגי עצים >>)

את העצים המתאימים לבניית פרגולה לבנה ניתן לחלק לשתי קבוצות:

הקבוצה הראשונה כוללת את עצי האורן והאלון. עצים אלו הם מהזולים יותר ונחשבים לנפוצים יותר, יחד עם זאת, מדובר בעצים המצריכים תחזוקה קבועה בשל עמידותם הפחות טובה, באופן יחסי, לתנאי מזג האוויר בארץ. גוונם הינו חום, ובכך בחירת סוג הצבע המיועד לצביעתם הוא קריטי.

הקבוצה השנייה הינה קבוצת עצי אורן פיני ועץ גושני. עצים אלו, בדגש על אורן פיני, נחשבים המומלצים יותר לבניית פרגולה המיועדת להיות לבנה. מדובר בעצים הנחשבים לא יקרים, באופן יחסי לעצים קשיחים יותר, והם בעלי גוון בהיר יותר, בגווני בז', צהבהב - נתון המעניק להם יתרון כאשר מדובר בפרויקט המיועד לצביעה.


בקיץ הזה
תִּצְטַבְּעִי לבן – התאמת סוג הצבע לעץ הפרגולה

לאחר שבחרנו את סוג העץ ממנו תיבנה הפרגולה, עלינו לבחור את סוג הצבע המתאים. בטרם בחירת הגוון וסוג הצבע, יש לבדוק מול בעל המקצוע כי הצבע מיועד לצביעה חיצונית העמיד בפני שמש חזקה (המאפיין את מזג האויר בישראל). כהכנה לצביעת העץ, יש לבצע ניקיון לעץ, ללטשו ולשמנו. בנוסף, מומלץ לבצע ליטוש ושימון של העץ אף לאחר הצביעה.

במידה ובחרנו עץ מבין שתי קבוצות העצים שציינו קודם לכן, חישוב כמות השימון הינה קריטית, כיוון שמדובר בעצים בעלי שומניות נמוכה. אם בחרנו סוג עץ אחר המצריך תחזוקה מינימאלית יחסית, כמו עץ איפאה, חשוב לקחת בחשבון כי למרות קשיחותם בפני תנאי מזג האוויר, מזיקים ונוזלים, מדובר בעצים בעלי גוונים עמוקים המצריכים צביעה בצבעים איכותיים ואטומים.

מאמר מקצועי - פרגולות עץ לבן - אביב פרגולות
מאמר מקצועי פרגולות עץ לבן - אביב פרגולות

ניתן לחלק את סוגי הצבעים לשלוש קטגוריות:

  • צבעים שקופים: מדובר בצבעים המיודעים לכל סוגי העצים, ומטרתם להעמיד את צבעו הטבעי של העץ במרכז ולהוסיף לו מעט ברק. בפרגולות לבנות, ניתן להשתמש בצבעים אלו בעיקר לעץ אורן פיני לאור צבעו הבהיר. לעץ גושני, צבע זה יכול להוות בעייתיות מסוימת כיון שמדובר בעצים בעל בקיעים בדרך כלל.

  • צבעים חצי שקופים: צבעים מעט יותר אטומים. מדובר בצבעים המושלמים לעצי אורן פיני וגושני. הם מסתירים פגמים קלים כמו בקיעי הגושני בצורה מעולה, ומעניקים גוון מיוחד לפרגולה.

  • צבעים אטומים: צבעים אטומים לחלוטין אשר מסתירים לחלוטין את גוון העץ ופגמיו. אך יחד עם זאת, שומרים על מרקמו. צבעים אלו יהיו מעולים לשימוש כאשר בוחרים בעצים בעלי קשיחות גבוהה, אך עם גוונים עמוקים וכהים.

 

להלן, מספר אפשרויות בגוון לבן ממניפת צבעי RAL שיכולים להתאים במיוחד כצבע עץ לפרגולה לבנה:

  • Traffic white RAL9016
  • Signal white RAL9003
  • Grey white RAL9002
  • Papyrus white RAL9018
  • Pure whiteRAL9010– צבע לבן נקי


האם נדרשת תחזוקה מיוחדת לפרגולה לבנה?

תחזוקת פרגולה לבנה דומה לתחזוקת פרגולה רגילה. יחד עם זאת, אם הפרגולה שלכם בנויה מעץ גושני או אורן פיני, והחלטתם לצבוע אותה בצבעים בהירים ובוודאי כשמדובר בצבע לבן – יש לקחת בחשבון כי צבעים בהירים יותר מצריכים תחזוקה אינטנסיבית יותר. במידה ובחרנו לבנות את הפרגולה מעץ בעל שומניות נמוכה, יש להקפיד על שימון אחת לשנה.

עם הניסיון והידע שצברנו לאורך השנים בהקמה של פרגולות עץ לעשרות משפחות ברחבי הארץ, אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ולקבל מענה עם חיוך לכל שאלה ובכל התלבטות. מוזמנים גם לקרוא את חוות הדעת של לקוחותינו, הן כבר אומרות הכל.

ניווט מהיר:

שתפו:

אביב פרגולות

אביב פרגולות

אנו מתמחים במתן פתרונות עיצוב בליווי אדריכלי והנדסי של
בניית פרגולות (פרגולות עץ | פרגולות אלומיניום), בניית בתי עץ וגזיבו, בניית צימרים, בניית מחסנים מעץ, הקמת גגות, בנייה וחידוש מדרכי עץ (Decks), חיפוי אלומיניום, הקמת גדרות ושערים

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
המידע מעניין אותך?
בואו נדבר!
פרגולות עץ לבן - אביב פרגולות
למידע נוסף וליצירת קשר - השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מקצועיות ונסיון

שהצטבר במשך 30 שנים

גמישות

מבצעים כל פרויקט

תכנון עבודה

עם הדמיות תלת מימד

ביצוע מהיר

ועמידה בלוחות זמנים

הפתרונות שלנו

ראיון עם אשר אביב, בעלים של "אביב פרגולות" בתכנית DIY
נגן וידאו אודות ראיון עם אשר אביב, בעלים של אביב פרגולות, בתכנית DIY - פרגולות אביב