חיפוי מבנים באלומיניום

בעבר הלא רחוק, בעלי מקצוע מכל הסוגים היו משתמשים בחומרי גלם מסורתיים לחיפוי מבנים. כך לדוגמא לפני שנים, קבלני בנייה היו בונים ומחפים קירות חיצוניים של בתים פרטיים, בניינים או מבנים ציבוריים בציפוי בטון מעוצב, חיפוי אבן ו/או חיפוי שיש.

דוגמא נוספת לכך היא השימוש בחיפוי עץ שמעניק מראה יוקרתי ומרשים לכל מבנה. האתגר עם חיפוי עץ הינו המחיר הגבוה ולא פחות מזה התחזוקה הנדרשת לאורך זמן, שהרי העץ כחומר גלם נשחק עם פגעי מזג האוויר והשנים וזקוק לתחזוקה.

בעשור האחרון, חל שינוי בענף הבנייה השמרני. זאת כאשר יותר ויותר יזמים וקבלנים מתחום הבנייה מחפשים דרכים לייעל את תהליכי עבודתם תוך מיקסום רווחים מחד, ועמידה בסטנדרטים החדשים והגבוהים של ענף הבנייה מאידך. חלק מתהליכי ייעול אלו נוגעים בנושא חיפוי מבנים, קרי – הקמת חיפוי למבנה בין אם מדובר על בית פרטי, חיפוי לבניין או חיפוי למוסד ציבורי שנבנה, כאשר השוק מעיד על טרנד עולה וביקוש נרחב לחיפוי מבנים באלומיניום ובדגש בשנים האחרונות על חיפוי אלומיניום דמוי עץ (המוצר החדש והכי מבוקש כיום).

חיפוי מבנים באלומיניום – כל מה שצריך לדעת

אלומיניום היא המתכת המצויה ביותר בכדור הארץ, כאשר השימוש בה בכל הנוגע לענף הבנייה עומד במקום השני לאחר הברזל, אשר השימוש בו נעשה בעיקר ביסודות עמודי הבנייה של מבנים. תכונותיה של מתכת זאת, כגון עמידותה בפני תנאי מזגי האוויר מחד, ושכיחותה מאידך, מעניקים לבעלי מקצוע רבים, כמו גם ללקוחות רבים, פתרון אידיאלי לבנייה זולה (הן מבחינת הבנייה והן מבחינת התחזוקה) וכן עמידה מפני התבלות.

כמה עמידה אתם שואלים? במידה והליך הגימור בוצע כהלכה, אלומיניום  יכול להחזיק לזמן של כ-30 שנים(!) עד שתצטרכו להחליף אותו. כמו כן, האלומיניום ניחן ביתרונות רבים כמתכת. כעת נבצע סקירה קצת יותר מעמיקה על יתרונותיו, והכי חשוב - כיצד הם באים לידי ביטוי בחיפוי הבנייה.

חיפוי מבנים באלומיניום - אביב פרגולות
חיפוי מבנים באלומיניום - מאמר אביב פרגולות

יתרונות השימוש באלומיניום בחיפוי מבנים

משקל סגולי נמוך:
כאשר אנו מדברים על אלומיניום, אנו מציגים את אחת המתכות הקלות ביותר שקיימות מבין סוגי המתכות השונים. תכונה זאת משמעותית מאוד בענף הבנייה, בעיקר כאשר מדובר בחיפוי ותחזוקה של מבנים. תוספות בנייה יכולות להכביד מאוד על המבנה המקורי, ובכך לגרום לו נזק ואף להביאו לכדי מצב של קריסה. הנתון המרשים ביותר הוא עמידותה. למרות היותה מתכת קלה, אלומיניום נחשבת מתכת חזקה מאוד ביחס למתכות, וקל וחומר ביחס לחומרי גלם אחרים כמו עצים ואבנים. אי לכך, משקלו המועט וחוזקו הרב של האלומיניום, מאפשרים בנייה גם על מבנים ישנים המועדים לפורענות בכל הנוגע לאורך חייהם ובמקרים רבים אף מאריכים את שנות חייהם.

תחזוקה קלה ופשוטה:
אלומיניום הוא כנראה מהקלים ביותר לניקוי מבין חומרי הגלם הקיימים. הוא לא מצריך צביעות מלבד הצביעה הראשונית ואבק כמעט ולא נתפס בו. ברוב המקרים, נדרשת בדיקה פעם בשנה של מצב הברגים, על מנת לבחון אם השתחררו. כאשר גם זאת, רק לאור העובדה שרוב הברגים עשויים סגסוגות של מתכות אשר משנות את צורתן בתנאי מזג אוויר חמים.

עמידות בפני תנאי מזג האוויר:
האלומיניום הינה מבין המתכות העמידות ביותר מפני נזקי מזג האוויר. זוהי תכונתו המרכזית ביותר של אלומיניום בכלל וחיפוי אלומיניום בפרט. בין אם מדובר בשמש חזקה, גשם שוטף, רוחות עזות או כל מזג אוויר אחר, חיפויי האלומיניום לא יתבלו, הם אינם פגיעים לקורוזיה, דבר המונע סכנת החלדה, ולמרות משקלם הקל - הם עמידים וחזקים מאוד.

מהמתכות הגמישות והנוחות ביותר לעיבוד:
אלומיניום דורש כמות אנרגטית קטנה מאוד בכדי לשנות את צורתו. למעשה, מדובר בחומר שניתן לחשלו בקלות והוא שני רק לזהב בקטגוריה הזו. תכונה זו מוזילה משמעותית את עלויות היצור של האלומיניום ומאפשרת התאמה מרבית לכל מבנה כמעט ללא הגבלה.

ורסטיליות עיצובית:
צבעו האפור של האלומיניום, מטאלי יפיפה בפני עצמו, אך אם אתם לא מחובבי הז'אנר - יש לכם אינסוף צבעים אחרים בהם תוכלו לצבוע את האלומיניום. יתרה מכך, גימור האלומיניום מתבצע בטמפרטורות גבוהות והוא זול יותר מחומרי גלם עבורם משתמשים בחומרים טבעיים לגימור. אם לא די בכך, ברוב מוחלט של המקרים, לא רק שהליך הגימור זול יותר, אלא גם אינו מחסיר מאומה מאיכות הצבע ועמידותו. להיפך, הצביעה טובה יותר ובעיקר עמידה יותר לאורך זמן.

מלבד עניין הצביעה ובשונה מאבני שיש ועץ אשר נחשבים כחומר גלם יחסית ורסטילי, לחיפוי אלומיניום אין מתחרים מבחינת ורסטיליות של צורות ועיצובים. בנוסף, כמינרל השייך למשפחת המתכות, המבנה האטומי שלהן דומה וכפועל יוצא מכך מוקנות לו כל התכונות המעניקות לו חוזק ועמידות גבוהים. לעומת זאת, בשונה ממרבית המתכות כמו ברזל ופלדה, לאור היותו מתכת גמישה יותר, נקודת השבירה שלו גבוהה משמעותית משל ברזל ואפילו משל פלדה. שילוב תכונות אלו, של חוזק וגמישות, הופך את הבלתי אפשרי לאפשרי מבחינה עיצובית.

בידוד קול גבוה:
תכונה אולי פחות ידועה של האלומיניום, הינה היותו מבודד רעשים מצוין. בזכות המבנה האטומי שלו, הוא מסוגל להקהות רעשים חזקים ולכן ניתן למצוא היום, בכל בית כמעט, מסגרות לחלונות מאלומיניום. גם אם תלכו ברחוב, תוכלו להבחין בלא מעט בניינים בצמוד לכבישים ראשיים, בעלי חיפוי אלומיניום על רוב הקירות החיצונים והפנימיים המסייעים בהפחתת רעשי הרחוב.

חיפוי מבנים באלומיניום - חברת אביב פרגולות
חיפוי מבנים באלומיניום - מאמר מקצועי אביב פרגולות

שימוש בחיפוי מבנים באלומיניום

חיפוי אלומיניום למבנה, משמש במלוא מובן המילה כחיפוי. ככלל, ניתן להשתמש בחיפוי אלומיניום מרשים כמעט לכל סוג של מבנה. בעבר, ניתן היה לראות שימוש בחיפויי אלומיניום בעיקר בסקטור התעשייתי, אך כיום השימוש באלומיניום כחיפוי בולט גם במגזר הפרטי ואף ניתן לעצבו כמעט בכל צורה ועיצוב.

מפעלים, בנייני דירות, מבנים משרדיים ופארקים תעשייתיים הם רק חלק מהדוגמאות בהן נעשה היום שימוש נרחב באלומיניום כחיפוי למבנים.

בנוסף לכל, אחר ההבנה של היתרונות הרבים הגלומים בחומר האלומיניום, השימוש בו התרחב גם לפתרונות נוספים בתחום הבניה והעיצוב כגון פרגולות מחומר אלומיניום ובשנים האחרונות גם פרגולות אלומיניום בגוון עץ (ליהנות מהיתרונות של האלומיניום והנראות המרשימה של העץ).

אנחנו, "אביב פרגולות", מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר לכל דרישה קיימת של חיפוי אלומיניום לכלל סוגי המבנים. עם הניסיון הרב שלנו, אנו יכולים להבטיח לכם עבודה מוקפדת ובאיכות הגבוהה ביותר – לתוצאות מרשימות. מוזמנים לעיין בהמלצות שנכתבו עלינו על-ידי לקוחותינו, הן כבר אומרות הכל.

ניווט מהיר:

שתפו:

אביב פרגולות

אביב פרגולות

אנו מתמחים במתן פתרונות עיצוב בליווי אדריכלי והנדסי של
בניית פרגולות (פרגולות עץ | פרגולות אלומיניום), בניית בתי עץ וגזיבו, בניית צימרים, בניית מחסנים מעץ, הקמת גגות, בנייה וחידוש מדרכי עץ (Decks), חיפוי אלומיניום, הקמת גדרות ושערים

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
המידע מעניין אותך?
בואו נדבר!
חיפוי מבנים באלומיניום - מטעם אביב פרגולות
למידע נוסף וליצירת קשר - השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מקצועיות ונסיון

שהצטבר במשך 30 שנים

גמישות

מבצעים כל פרויקט

תכנון עבודה

עם הדמיות תלת מימד

ביצוע מהיר

ועמידה בלוחות זמנים

הפתרונות שלנו

ראיון עם אשר אביב, בעלים של "אביב פרגולות" בתכנית DIY
נגן וידאו אודות ראיון עם אשר אביב, בעלים של אביב פרגולות, בתכנית DIY - פרגולות אביב